Thursday, September 23, 2010

23. september

Esimesed 2 tundi olid rohumaaviljelus. Rääkisime külvikorrast edasi. Peale seda algas tervishoiu tund(taastootmine tegelikult) ehk siis KT. Täitsa normaalselt läks.

Peale seda oli lõuna ja siis algas ratsastamine. Kõigepealt toimetasime maneežis natuke. Tegime rohkem ruumi ja ilusamaks selle. Vedasime meie jaoks mittevajalikud lauajupid ära, korjasime kivid kokku, silusime ja tasandasime ning viskasime ääri sisse.

Peale seda siis puhastasin Akira ja natukese aja pärast läksin temaga maneeži jalutama. Jalutasime, tegime peatuseid, näitasin talle pakku, pukki ja seisime. Patsutasin ja katsusin ka teda igaltpoolt ning küsisin jalgu. Pärast tegin veel väheke kordet mõlemat pidi, nii tubli oli. Natuke aega olime veel niisama ja siis läksin Oktetti valmis panema. Pidin veidi ootama, sest ta oli hooldustunnis ja tal raviti kiilumädanikku+trenniasjad oli Balzamil kasutuses. Peagi sain hobuse ja tema asjad, panin valmis ja läksime maneeži. Tegin natuke kordet ette, üht- ja teistpidi. Täitsa viisakalt käitus. Siis oli aeg selga minna. Sain siis sellise asja teada, et noorel hobusel seljas olles tuleb jalg hoida jaluses, kui jaluseid sätid. Noor hobune ilmselt ei taha nii kaua paigal püsida, kui sina seal seljas oma jaluseid sätid. Ja seega on vajalik jalg jalustes hoida, kui vajadusel peaks seda vaja minema. Õppisime siis seda, kuidas hobuse raami pikemaks saada, et kael pikemaks läheks, ette poole ja alla ning et selg tõuseks ja tööle hakkaks.. Päris hästi tuli välja. Oktett on väga tark ka ja teab, kuidas ja mida tegema peab. Reet jäi meiega rahule ja me ise ka, sest saime asjaga hakkama ja nüüd oleme jälle targemad. Ja Reet küsis ka, et kas tahame hoolealuseid endale, sest nende trakeenidega on ka vaja tegeleda ja ma siis tahtsin Akirat endale hoolealuseks. Hakkan temaga samamoodi tegelemas käima, nagu täna sai tehtud. :)

Siis oli vaja hobuseid välja viia. Mina viisin Saaga, kes oli täitsa ergu mul. Vehkis peaga ja tahtis ära tõmmata käest, õnneks panin asja suht kiirelt paika ja siis ta käitus viisakalt. Talli tagasi jõudes viisime Reedaga Pikee ja mina Lanzu välja. Koju jõudsin kella veerand viie paiku ja kella 17.00-ks läksin talli tagasi, et talli praktikat järgi teha. Nüüd on veel 5 päeva teha ja siis on asi korras. Homme teen ka ja siis järgmine nädal 4 päeva. Aga peaaegu tund aega vedasin turvast ja siis tegin bokse. Jagasime heinad ja puhastasime talli ja pm oligi kõik.

No comments:

Post a Comment