Tuesday, July 19, 2011

Tegelt on kooli lõpetamisest juba varsti kuu aega möödas, aga leidsin mahti alles nüüd, et siia ka kirjutada, et kool on läbi. Blogi jätan praegu veel lahti.. Võib-olla viib tee mind veel Säreverre tagasi. Eks elame ja näeme.

Põhimõtteliselt võib öelda, et tänu koolile ma praegu siin olengi. Siin Tihusel!

Sunday, June 12, 2011

10.06 ja 11.06 kooli- ja takistussõit

Kirjutan lühidalt neist kahest päevast.

Koolisõidu peasekretär olin mina. Kuna see oli ratsaliidu kalenderplaani väline võistlus, sain ma seda ametit pidada. Eelnev päev läks tabelite korrastamisele, lisamisele ja stardijärjekordade koostamisele + kodus tegin enamus valmis, aga neljapäev Einaste juhendamisel tegin muudatusi jne. Võistlus laabus väga ilusti ja kõik toimis. Järgmine päev sain Mallelt väga positiivset tagasisidet ja ta soovitas mul koolitustele minna ja endale sekretäri paberid ära teha, sest minu närvikavaga sekretäre on väga vähe. Ta ütles, et ma olin koguaeg väga rahulik ja muutsin ümbritseva keskkonna ka rahulikuks. Suutsin kontrolli all hoida kõike ning samuti ütles, et kui mul oleksid paberid käes, võtaks ta mu endale võistlustele sekretäriks! Nagu WOW! Ma ise uskusin, et ma sain hästi hakkama, aga et kohe nii hästi.. Väga positiivne! Peab nüüd ratsaliidu koolituste kalendrit jälgima ja kui midagi tuleb, siis ilmselt teengi need paberid ära. Pean tegelikult mõtlema, mis saab minust üldse. Ma lähen nüüd peale kooli Tihusele tööle ja vaatab, kuidas seal läheb ja asjad sujuvad. Malle silmis olen ma igaljuhul väga tahetud ja mainis veel, et tal on kõigi numbrid ka olemas, et kui vaja meie tiimi appi endale! :D HM2 on viimase peal kursus ja meie kõigiga oldi need 2 päeva väga rahul! Hoidke alt tulevad kursused! Me seadsime lati väga kõrgele.

Eile oli siis takistusõit, kus me Anneliga majandasime rahadega(stardimaksud, auhinnarahade väljamaksmine jne). Kõik sujus hästi tänu meie suurepärasele tiimile ja olime taas väga usinad kõik! Eilne päev algas kell 8 hommikul ja lõppes kell 10 õhtul..

Friday, May 27, 2011

Nonii

Tuleb välja, et Sandra tähtpäev on hoopis kuskil juulis. Söövad Saagaga rõõmsalt rohelist praegu vabaka kõrval olevas aias. Pepsi ja Oktett ka kodus nüüd!

Täna oli sepatööd jälle. Mina siis panin Saagale esijalgadele rauad alla. Veiko tegi kuumrautust, lõi esimesed naelad sisse ja ülejäänud töö tegingi mina. Ma sain isegi kabjale ette seinale(varbasse) faasi teha, kuhu raua kiil läheb. Soomest oli ikka järjekord põhimõtteliselt meeles ka. Panen kunagi pildi ka lõpptulemusest :) Taha raudu ei läinud. Teisena Pikeele ette rauad(pani Mari) ja oligi kõik.

Äriplaan on ka valmis.. Loodan, et kõik sobib ja kaitsmine läheks ka hästi! :)

Wednesday, May 11, 2011

Mis siis vahepeal toimunud..

Täna sai hobuste pidamine läbi ja praktika ka. Hommikul viskasime bokse teisest tallist tühjaks, hobused on nüüd 24/7 väljas ja jutiga läksime poste maa sisse lööma, et hobustel hea karjamaa oleks. Päris hea muskli trenn..

Talli jõudsin ka õigel ajal tagasi, sest oli vaja aidata hobuseid peale laadida. Heimtali hobused läksid täna minema. Pianola, Reps läksid koju tagasi. Reps tuli päris ilusti peale. Pianolat pidi ikka utsitama ja sättima ja jalgu tõstma, aga max 10 minti läks temaga. Nii et ikkagi väga tublisti tuli peale.

Njaa, nüüd ei olegi muud kui äriplaani teinud.. Suht jube.. Päevad ongi enamasti sellega sisustatud.. Edu teile HM11 kursuse õpilased! :) Nii praktikal, kui ka tulevasel äriplaani meisterdamisel! :)

Ahjaa, Sandra ikka ka nö ühes tükis veel.. Ootame ja ootame..

Thursday, April 14, 2011

Lance'ga ja Bermuda paaritamine

Lancega trenn oli sama mõnus nagu ikka. Käisime teistega väljas platsil, Kati oli ka kohal. Harjutasin rohkem üleminekuid. Saan vb võistlema ka minna, kui valmis oleme selleks ajaks( st. kui mul on aega temaga sõita..)

Pärast toimus Bermuda paaritamine. Kasutasime Ulvi turvalist võtet ja sain Bermudale sabasideme ümber keritud. Siis kaskad pähe, 2 inimest Bermudat hoidma ja 2 täkku. Mina ja Kadri Ü hoidsime Bermudat ja Grete ja Siiri tõid Eriksoni kohale. Päris kiiresti sai asja tehtud ja me kõik olime väga asjalikud ja tublid. :)

Vahva!

Thursday, March 31, 2011

Lance

Täna sõitsin Lance'ga. Traav on tal ikka nii mõnus- me nagu lendaks koos. Maneeži teine ots oli natuke hirmus, aga pärast saime päris ilusti sammus ja traavis ning galopis sõita seal.

Tegime traavi mõlemat pidi, siis sõitsime üle lattide traavis, mõlemat pidi. Tegime ringe ja üleminekuid. Ma harjutasin temaga siis palju ka poolistakut. Jalused pidi ikka päris lühikeseks panema, nii harjumatu oli sõita. Alguses ma mõtlesin, et on ikka lühikesed jalused, aga kui poolistaku võtsin ja üle lattide tulin, siis sain aru, miks temaga ongi nii lühikesi jaluseid vaja. Väga vetruv oli ja sedasi oli mul endal mugavam sõita.

Lattidest tuli päris ilusti üle, vahel oli natuke kohmakas, aga tema liikumine on hea ja mulle õudsalt meeldib.

Tulime ka väikest risti traavis. Alguses tegime C-st ringi ette ja siis torbikute vahelt läksime takistusele peale(abilatt ka). Ja nüüd galopi aeg..

Galopile oli natuke raske saada, eriti kui mul jalused olid nii lühikesed. Pole ise harjunud, aga Lance oli tubli. Tegime siis poolistakus galoppi. Tulime ka üle väikse risti. Kõigepealt paremast jalast. Ühe korra jäi natuke kaugele ja siis ta tegi päris kenakese hüppe ja teine kord tegi lihtsalt väga ilusa hüppe. Rist oli jumala madal,(umbes 30 cm) aga ta tegi nii ilusaid hüppeid. Väga hea tehnika tundus olema. :) Endal oli ka väga mõnus ja mugav olla seal. Teisest jalast ka siis 2 hüpet ja oli natuke kohmakas, aga ta meil nooreke ja vaja natuke harjutamist. Mina jäin temaga rahule ja usun, et Kati ka :)

Pean ära mainima, et Lend tegi ratsanikuga koos esimesed hüpped! Vahepeal natuke jonnis, aga pärast jälle tuli ilusti üle ja oli väga tubli poiss! :)

Wednesday, March 30, 2011

Poledra

Täna sain siis võimaluse Poledraga tegeleda. Grete sai Lennuga. Kadi andis meile tundi. Hobused vajavad tegelemist, aga meil ju tunnid läbi.. Seega omast vabast ajast saame nendega tegeleda, kui soovi on. :)

Tegin kõigepealt kordet natuke ette, sest ta pole nüüd mõnda aega midagi teinud. Vahepeal läks nii õhku täis ja lausa lendas, tõstis oma kõiki jalgu nii ilusalt ja graatsiliselt.

Selga minemise ajaks jõudis ka Kati. Pani meile torbikud üles ja siis me ratsutasime 8-t. Pärast tegime maneeži keskel suure ringi. Poledra ikka kartis seda tagumist maneeži poolt. Mitu korda traavisime kõveralt sealt mööda. Kord ehmatas oma varju peale. Pani paar korda alt ära ka, aga jätkasime kohe, nagu poleks midagi juhtunud ja Polka rahunes ka tänu sellele maha. Üleminekud olid päris ilusad. Traavi sai ka korralikult teha- sirged ja ringid ja imekombel ei tahtnudki ka ta eriti seisma jääda ja liikus väga ilusti edasi. Mõnus oli endal ka. Ta oli täna nii tubli ikka!

Lennul läks ka hästi ja Maris tegi talle nii ilusad patsid, et me kolmekesi(mina, Grete ja Kati) imetlesime teda. Ehtne sportponi nägi välja ja siis kui ta vahepeal natuke ratsmesse vabatahtlikult tuli- nii ilus! Mu LEND tegi täna galoppi ratsanikuga esimest korda! Grete ja Lend sobivad hästi kokku ja nad said hästi hakkama :)