Tuesday, July 19, 2011

Tegelt on kooli lõpetamisest juba varsti kuu aega möödas, aga leidsin mahti alles nüüd, et siia ka kirjutada, et kool on läbi. Blogi jätan praegu veel lahti.. Võib-olla viib tee mind veel Säreverre tagasi. Eks elame ja näeme.

Põhimõtteliselt võib öelda, et tänu koolile ma praegu siin olengi. Siin Tihusel!

Sunday, June 12, 2011

10.06 ja 11.06 kooli- ja takistussõit

Kirjutan lühidalt neist kahest päevast.

Koolisõidu peasekretär olin mina. Kuna see oli ratsaliidu kalenderplaani väline võistlus, sain ma seda ametit pidada. Eelnev päev läks tabelite korrastamisele, lisamisele ja stardijärjekordade koostamisele + kodus tegin enamus valmis, aga neljapäev Einaste juhendamisel tegin muudatusi jne. Võistlus laabus väga ilusti ja kõik toimis. Järgmine päev sain Mallelt väga positiivset tagasisidet ja ta soovitas mul koolitustele minna ja endale sekretäri paberid ära teha, sest minu närvikavaga sekretäre on väga vähe. Ta ütles, et ma olin koguaeg väga rahulik ja muutsin ümbritseva keskkonna ka rahulikuks. Suutsin kontrolli all hoida kõike ning samuti ütles, et kui mul oleksid paberid käes, võtaks ta mu endale võistlustele sekretäriks! Nagu WOW! Ma ise uskusin, et ma sain hästi hakkama, aga et kohe nii hästi.. Väga positiivne! Peab nüüd ratsaliidu koolituste kalendrit jälgima ja kui midagi tuleb, siis ilmselt teengi need paberid ära. Pean tegelikult mõtlema, mis saab minust üldse. Ma lähen nüüd peale kooli Tihusele tööle ja vaatab, kuidas seal läheb ja asjad sujuvad. Malle silmis olen ma igaljuhul väga tahetud ja mainis veel, et tal on kõigi numbrid ka olemas, et kui vaja meie tiimi appi endale! :D HM2 on viimase peal kursus ja meie kõigiga oldi need 2 päeva väga rahul! Hoidke alt tulevad kursused! Me seadsime lati väga kõrgele.

Eile oli siis takistusõit, kus me Anneliga majandasime rahadega(stardimaksud, auhinnarahade väljamaksmine jne). Kõik sujus hästi tänu meie suurepärasele tiimile ja olime taas väga usinad kõik! Eilne päev algas kell 8 hommikul ja lõppes kell 10 õhtul..

Friday, May 27, 2011

Nonii

Tuleb välja, et Sandra tähtpäev on hoopis kuskil juulis. Söövad Saagaga rõõmsalt rohelist praegu vabaka kõrval olevas aias. Pepsi ja Oktett ka kodus nüüd!

Täna oli sepatööd jälle. Mina siis panin Saagale esijalgadele rauad alla. Veiko tegi kuumrautust, lõi esimesed naelad sisse ja ülejäänud töö tegingi mina. Ma sain isegi kabjale ette seinale(varbasse) faasi teha, kuhu raua kiil läheb. Soomest oli ikka järjekord põhimõtteliselt meeles ka. Panen kunagi pildi ka lõpptulemusest :) Taha raudu ei läinud. Teisena Pikeele ette rauad(pani Mari) ja oligi kõik.

Äriplaan on ka valmis.. Loodan, et kõik sobib ja kaitsmine läheks ka hästi! :)

Wednesday, May 11, 2011

Mis siis vahepeal toimunud..

Täna sai hobuste pidamine läbi ja praktika ka. Hommikul viskasime bokse teisest tallist tühjaks, hobused on nüüd 24/7 väljas ja jutiga läksime poste maa sisse lööma, et hobustel hea karjamaa oleks. Päris hea muskli trenn..

Talli jõudsin ka õigel ajal tagasi, sest oli vaja aidata hobuseid peale laadida. Heimtali hobused läksid täna minema. Pianola, Reps läksid koju tagasi. Reps tuli päris ilusti peale. Pianolat pidi ikka utsitama ja sättima ja jalgu tõstma, aga max 10 minti läks temaga. Nii et ikkagi väga tublisti tuli peale.

Njaa, nüüd ei olegi muud kui äriplaani teinud.. Suht jube.. Päevad ongi enamasti sellega sisustatud.. Edu teile HM11 kursuse õpilased! :) Nii praktikal, kui ka tulevasel äriplaani meisterdamisel! :)

Ahjaa, Sandra ikka ka nö ühes tükis veel.. Ootame ja ootame..

Thursday, April 14, 2011

Lance'ga ja Bermuda paaritamine

Lancega trenn oli sama mõnus nagu ikka. Käisime teistega väljas platsil, Kati oli ka kohal. Harjutasin rohkem üleminekuid. Saan vb võistlema ka minna, kui valmis oleme selleks ajaks( st. kui mul on aega temaga sõita..)

Pärast toimus Bermuda paaritamine. Kasutasime Ulvi turvalist võtet ja sain Bermudale sabasideme ümber keritud. Siis kaskad pähe, 2 inimest Bermudat hoidma ja 2 täkku. Mina ja Kadri Ü hoidsime Bermudat ja Grete ja Siiri tõid Eriksoni kohale. Päris kiiresti sai asja tehtud ja me kõik olime väga asjalikud ja tublid. :)

Vahva!

Thursday, March 31, 2011

Lance

Täna sõitsin Lance'ga. Traav on tal ikka nii mõnus- me nagu lendaks koos. Maneeži teine ots oli natuke hirmus, aga pärast saime päris ilusti sammus ja traavis ning galopis sõita seal.

Tegime traavi mõlemat pidi, siis sõitsime üle lattide traavis, mõlemat pidi. Tegime ringe ja üleminekuid. Ma harjutasin temaga siis palju ka poolistakut. Jalused pidi ikka päris lühikeseks panema, nii harjumatu oli sõita. Alguses ma mõtlesin, et on ikka lühikesed jalused, aga kui poolistaku võtsin ja üle lattide tulin, siis sain aru, miks temaga ongi nii lühikesi jaluseid vaja. Väga vetruv oli ja sedasi oli mul endal mugavam sõita.

Lattidest tuli päris ilusti üle, vahel oli natuke kohmakas, aga tema liikumine on hea ja mulle õudsalt meeldib.

Tulime ka väikest risti traavis. Alguses tegime C-st ringi ette ja siis torbikute vahelt läksime takistusele peale(abilatt ka). Ja nüüd galopi aeg..

Galopile oli natuke raske saada, eriti kui mul jalused olid nii lühikesed. Pole ise harjunud, aga Lance oli tubli. Tegime siis poolistakus galoppi. Tulime ka üle väikse risti. Kõigepealt paremast jalast. Ühe korra jäi natuke kaugele ja siis ta tegi päris kenakese hüppe ja teine kord tegi lihtsalt väga ilusa hüppe. Rist oli jumala madal,(umbes 30 cm) aga ta tegi nii ilusaid hüppeid. Väga hea tehnika tundus olema. :) Endal oli ka väga mõnus ja mugav olla seal. Teisest jalast ka siis 2 hüpet ja oli natuke kohmakas, aga ta meil nooreke ja vaja natuke harjutamist. Mina jäin temaga rahule ja usun, et Kati ka :)

Pean ära mainima, et Lend tegi ratsanikuga koos esimesed hüpped! Vahepeal natuke jonnis, aga pärast jälle tuli ilusti üle ja oli väga tubli poiss! :)

Wednesday, March 30, 2011

Poledra

Täna sain siis võimaluse Poledraga tegeleda. Grete sai Lennuga. Kadi andis meile tundi. Hobused vajavad tegelemist, aga meil ju tunnid läbi.. Seega omast vabast ajast saame nendega tegeleda, kui soovi on. :)

Tegin kõigepealt kordet natuke ette, sest ta pole nüüd mõnda aega midagi teinud. Vahepeal läks nii õhku täis ja lausa lendas, tõstis oma kõiki jalgu nii ilusalt ja graatsiliselt.

Selga minemise ajaks jõudis ka Kati. Pani meile torbikud üles ja siis me ratsutasime 8-t. Pärast tegime maneeži keskel suure ringi. Poledra ikka kartis seda tagumist maneeži poolt. Mitu korda traavisime kõveralt sealt mööda. Kord ehmatas oma varju peale. Pani paar korda alt ära ka, aga jätkasime kohe, nagu poleks midagi juhtunud ja Polka rahunes ka tänu sellele maha. Üleminekud olid päris ilusad. Traavi sai ka korralikult teha- sirged ja ringid ja imekombel ei tahtnudki ka ta eriti seisma jääda ja liikus väga ilusti edasi. Mõnus oli endal ka. Ta oli täna nii tubli ikka!

Lennul läks ka hästi ja Maris tegi talle nii ilusad patsid, et me kolmekesi(mina, Grete ja Kati) imetlesime teda. Ehtne sportponi nägi välja ja siis kui ta vahepeal natuke ratsmesse vabatahtlikult tuli- nii ilus! Mu LEND tegi täna galoppi ratsanikuga esimest korda! Grete ja Lend sobivad hästi kokku ja nad said hästi hakkama :)

Tuesday, March 29, 2011

VALVES!

Täna tuleb üks asjalik öö meil mitmel. Mina, Annu, Evely, Signe ja Maris käime Sandrat valvamas, sest on oht, et ta võib poegida. Natuke riskimära meil, seega oleme nüüd selleks valmis ja peame öövalvet.

Thursday, March 17, 2011

Günekoloogiakeskus Saare Tallid

Me siis käisime oma õppejõu Ulvi juures praktikumi tegemas. See oli nii huvitav ja nii palju uut saime näha ja katsuda ning teha!

Mis me Ulvi juures tegime:
  1. Ussirohtude andmine- jagunesime 3-ks grupiks ja kõik saime vähemalt korra anda ussirohtu
  2. Lõpptiine mära udara vaatlemine ja palpatsioon(25.märts on tähtaeg)
  3. Märade günekoloogia- õmmeldud ja poeginud märad, vaatlesime millises toonuses on emakad, kuidas folliikulid on arenenud, kuidas on lood innaga, vedelikega emakas jms
  4. Hammaste raspeldamine- seda saime Ulvi juhendamisel proovida. Mina tegin alumisi vasakpoolseid hambaid. See on siis nüüd teine kord mul. Nii äge!
  5. Varsa lahkamine(selle viis läbi Tiit S.)
  6. Kastreerimine- 2 täkku kastreeriti
  7. Lõunapaus
  8. Märade uurimine- saime märasid rektaalselt puhastada ja palpeerida- katsusime emakat ja emakasarvi. APPI kui äge see veel oli!!!
  9. Spermavõtt- vagiina ettevalmistus, täku käsitlemine ja käitumine selle ajal, spermide vaatlemine
  10. Kontrolltöö
Vot selline tore pikk päev. Koju saime u kell 6 õhtul :)

Suur aitäh Ulvile :)

16. märts

Pikalt väga ei räägi, aga Bermuda ei suuda "oma" lapseta enam olla ja tegi maneežis "nalja" mulle. Puhastamisel boksis oli isegi täitsa viisakas.

Polkaga tegin siis oma nö eksamid ära(KT vms) noorhobuse tunnis. Tegime topeltkordet. Kõigepealt slaalom, siis diagonaalil suunamuutus, A-st traavis ring, siis ümber lattide jälle suunamuutus ja oligi kõik. Fifty oli meil tugiisik läheduses, sest kes Polkat ikka päris päriselt teavad, need teavad ka, et tagumine maneeži ots ei ole tema jaoks mitte sugugi meeldiv. Õnneks olen ma temaga päris korralikult koostööd teinud(maast kui ka ratsa) ja ma tunnen, et ta usaldab mind juba natuke ja tunneb, et võib minule toetuda, sest seal jubedas otsas saime väga ilusti hakkama ja kõik läks hästi. :)

Siis tõin sadula ja peagi saime mina, Maris ja Signe teha ära ka teise nö eksami. See oli siis noorele hobusele selga minek(kellel on juba kõõlutud ja ringi käidud, puki peal turnitud ja kes on harjunud sellega, et ta taga(peal) võib midagi kõrgemat paista). Mida tuleb jälgida, milline hobune olema peaks, kuidas käituda, kus seisavad abilised/seisab abiline jms. Sellega saime ka ilusti hakkama, rääkimise ja arutasime Katiga ja kõik läks jälle hästi :)


Mina oma Polkaga :)
Õhtul oli noorhobuste A0 skeemi sõitmine. See oli niisama lihtsalt midagi teistmoodi inimestele, kui ka hobustele. Mina sealt osa ei võtnud ja kohal ei käinud. Seal osalesid Maris ja Lend 007 ratsa; Grete ja Erikson ratsa, Esti ja Poledra ratsa ja Evely ja Cardinal(abis Signe) ohjades.

Vaatasin, et Akiira on sõbralikumaks natuke läinud. Muidu oli nii, et tegin ukse lahti ja siis kohe kuri nägu peas. Eile õhtul praktikal tegin ukse lahti ja siis silitasin ja ta oli mõnusalt armas ja sõbralik, ronis põue isegi natuke :) Mu armas tüdruk..

Harbat on ka hea koll. Selline suhtlemisvajadus on tal. Läksingi siis boksi, kükitasin seal ja äratasin tähelepanu. Pärast ei tahtnud ta mind ära lasta, tal oli nii mõnus olla. Kiusas mind ja mängisime seal. :)

Bayron on ka kõvasti ikka ilusamaks läinud. Kui meenutada, milline ta alguses oli... No on ikka ilusaks läinud korralikult!!

Vot nii.

Tuesday, March 15, 2011

Vahepeal oli blogi peidus, sest ei jõudnud kirjutada ja mõtlesin, et las ta olla omaette..

Vahepeal on siis tallipraktikat olnud.. Ja noorhobust palju. Noorhobuse tunnid on mul hästi läinud ja need on mind palju motiveerinud hobustega edasi tegelema- eriti meeldivad praegu noored ja probleemsemad hobused.

Bermudaga on nii ja naa. Nagu öeldakse, siis päevad polegi vennad. Iga päev temaga ongi selline. Alati on midagi positiivset, aga on ka mingi tagasilöök. Positiivne on olnud paar korda see, et ta tõstab jalga juba ise ja ma võin selle vabalt võtta ja hoida. Negatiivne on see, et ta vahest lihtsalt äkki nagu ehmataks vms ja siis kui ta mul seal talli vahel on kinni seotud, siis tekib tirimispaanika. Head, et koos seintega minema ei läinud.. Õnneks rahunes mu häälega maha ja kõik oli ok jälle. Muidu on ta väga tubli olnud ja ma jõhkralt tahaks teda endale! Päriseks! Nii tore oleks temaga vaikselt nokitseda. Ta on rohkem selline ühe inimese hobune..

Poledraga olen teinud ohjamist ja topeltkordet ja siis seljas käinud. Eile tegime juba pikemalt traavi, ikka mitu ringi poole maneeži suuruses. Täitsa vahva oli, tahtis natuke aint ära vajuda, aga saime väga ilusti hakkama ja ma olen Polkaga nii rahul :) Täna ka tegin ohjamist ja topeltkordet ja ta on nii tubli mul :) Käisime jubedates maneežinurkades ja saime koos tema hirmust natuke üle juba. Ta näeb nii ilus välja ja kui veel ratsanik ka seal seljas on- no nii ilus annab olla! Meie koostöö sujub ka hästi ja ma olen rahul :) Tegime täna ka natuke sõitu lõpupoole.

Täna sain ka Lanceiga sõita proovida. Alguses tegin sammu Anneli käekõrval ja siis lahtiselt ja tegime traavi ka. Nii vahva samm tal ja mõnus traav. Mulle väga meeldivad sellised nö "lennutavad" hobused ja Lance on üks nende seast. Lance on muideks Kati hobune ja kuna Kati läheb oma kooli tõttu mõneks ajaks eemale, siis on tal vaja kedagi, kes tema hobusega tegeleks ja ta palus mind seda tegema. Täna siis tegingi nö proovisõitu ja mulle tundus, et me saime hästi hakkama. :) Eks me räägime veel, aga Lance on vahva poiss!

Olge mõnnad, ma üritan ka hakkama saada siin ;)

Tuesday, February 1, 2011

1. veebruar

Nüüd ma pole pikalt kirjutanud- esiteks ei jõudnud enam kooli ajal blogida ja teiseks novembrist läksin juba Soome praktikale ja tulin sealt jaanuari alguses tagasi. Jaanuar oli tänu sellele põhimõtteliselt vaba, sest talvevaheaeg jäi ära(2 nädalat) + järelvastamise nädal.

Räägin siis tänasest päevast. Päev algas Ulvi tundidega- taastootmine. Kohe kui Ulvi klassi jõudis, ütles, et teeme natuke praktikat ja siis tuleme mära edasi õppima. Läksime talli ja vaatasime Pepsi haava üle, mis tal sabajuurel oli. See on selline tihke piirkond, õmblust see ei vajanud ja Ulvi lasi rohelist peale. Siis toodi Lennu ja Cardinal sisse. Lennu oli oma rinna eest ära lõhkunud paar nädalat tagasi ja nüüd võttis Ulvi niidid välja ja nahajupi, mis pidigi ära tulema, sest ta haav oli nagu kolmnurga kujuga ja selles nahajupis vereringe puudus. Siis võtsime Lennu hambad ette. Ulvi raspeldas ja õpetas meid ning pakkus meile ka proovida. Raul ja mina olime ainukesed, kes proovida tahtsid. Alguses tundus päris jube, ei saanud nagu sellele eriti pihta, et kas läksid hambad nüüd sinna raspli soonde või ei. Igaljuhul jälle midagi täiesti uut, mida ennem proovida pole saanud. :)

Siis tegi Ulvi Cardinali hambad ära ja saime klassi tagasi minna. Tuletasime siis meelde varasemalt õpitut ja vaatasime edasi mära suguorganeid/nende talitlemist(innad, hormoonid jne). Rääkisime ka hobuste puberteedist. Ei jõua järgmist tundi ära oodata, nii huvitav on!

Kell kukkus 11:20 ja peagi sai tund läbi ja rohkem meie grupil tunde polnudki. Käisime viisime Anneliga asjad ühikasse ja läksime jalutasime Türile. Tegime pilte ja rääkisime elust.. Käisime vaatasime ka, kus autokool asub ja see jäi juba kaugelt silma- pm on kohe Konsumi kõrval. Läksime ostsime süüa ka ja jalutasime koju tagasi. Nüüd puhkame ja lõpuks sain netti!!!