Thursday, March 17, 2011

16. märts

Pikalt väga ei räägi, aga Bermuda ei suuda "oma" lapseta enam olla ja tegi maneežis "nalja" mulle. Puhastamisel boksis oli isegi täitsa viisakas.

Polkaga tegin siis oma nö eksamid ära(KT vms) noorhobuse tunnis. Tegime topeltkordet. Kõigepealt slaalom, siis diagonaalil suunamuutus, A-st traavis ring, siis ümber lattide jälle suunamuutus ja oligi kõik. Fifty oli meil tugiisik läheduses, sest kes Polkat ikka päris päriselt teavad, need teavad ka, et tagumine maneeži ots ei ole tema jaoks mitte sugugi meeldiv. Õnneks olen ma temaga päris korralikult koostööd teinud(maast kui ka ratsa) ja ma tunnen, et ta usaldab mind juba natuke ja tunneb, et võib minule toetuda, sest seal jubedas otsas saime väga ilusti hakkama ja kõik läks hästi. :)

Siis tõin sadula ja peagi saime mina, Maris ja Signe teha ära ka teise nö eksami. See oli siis noorele hobusele selga minek(kellel on juba kõõlutud ja ringi käidud, puki peal turnitud ja kes on harjunud sellega, et ta taga(peal) võib midagi kõrgemat paista). Mida tuleb jälgida, milline hobune olema peaks, kuidas käituda, kus seisavad abilised/seisab abiline jms. Sellega saime ka ilusti hakkama, rääkimise ja arutasime Katiga ja kõik läks jälle hästi :)


Mina oma Polkaga :)
Õhtul oli noorhobuste A0 skeemi sõitmine. See oli niisama lihtsalt midagi teistmoodi inimestele, kui ka hobustele. Mina sealt osa ei võtnud ja kohal ei käinud. Seal osalesid Maris ja Lend 007 ratsa; Grete ja Erikson ratsa, Esti ja Poledra ratsa ja Evely ja Cardinal(abis Signe) ohjades.

Vaatasin, et Akiira on sõbralikumaks natuke läinud. Muidu oli nii, et tegin ukse lahti ja siis kohe kuri nägu peas. Eile õhtul praktikal tegin ukse lahti ja siis silitasin ja ta oli mõnusalt armas ja sõbralik, ronis põue isegi natuke :) Mu armas tüdruk..

Harbat on ka hea koll. Selline suhtlemisvajadus on tal. Läksingi siis boksi, kükitasin seal ja äratasin tähelepanu. Pärast ei tahtnud ta mind ära lasta, tal oli nii mõnus olla. Kiusas mind ja mängisime seal. :)

Bayron on ka kõvasti ikka ilusamaks läinud. Kui meenutada, milline ta alguses oli... No on ikka ilusaks läinud korralikult!!

Vot nii.

No comments:

Post a Comment