Friday, September 10, 2010

10.sept

Reedene päev algas meil Esti tundidega ehk siis hobuste pidamisega. Algul arutasime natuke, kuidas suurtest koplitest teha mitu väikest ja siis hakkasime pihta. Osad läksid Pärnu maantee ääres olevat koplit kontrollima, mõned tegid bensuka kopli korda ja enamus jäid siis vaheaedu ehitama.

Kõigepealt võtsime maneežist asjad, siis läksime mõisa aita ja võtsime sealt aiapostid. Viljakuivati juurde jõudes arutasime, mõtlesime ja vaatasime. Lõpuks asusime poste paika panema. Siis otsisime ühe nö peaposti jaoks sellist kohta, kus kivi vastu ei tuleks.. Lõpuks leidsime ka. Nüüd saime vaheaia postid ka lõpuks maasse löödud. Vaheaia postid said otsa ja võtsime bensuka kopli mõtetult seisva vaheaia ära. Kell oli juba nii palju, et ratsastamise tunnid tulid peale.

Peale väikest lõunapausi läksime hobustele järgi. Tõin Big Beni sisse. Meiega tulid veel Harbat, Balzam, Sonett ja Robusk. Mina sain ka nüüd esimest korda seljas käia, muidu olen ainult kordet teinud. Sonetiga tegelesime mina, Janika ja Grete. Suht kiirelt sain selga minna talle. Algul käisime sammu, siis tegime natuke traavi ja siis saime lahtiselt samal korderingil traavi teha. Niii mõnus oli ja Sonett oli väga tubli. Mugav traav on tal. No ja siis teistpidi, algul korde otsas ja siis lahtiselt. Hirmsalt vajus vasakule, aga ma andsin endast parima(toetades välimise säärega ja avatud sisemise ratsmega püüdsin teda sissepoole tagasi suunata) ja sama tegid mu abistajad. Lõpuks sai ta päris hästi aru, mida tegema peab ja kõik läks hästi. Oi kui tubli ta ikka on. Järgmine hobune oli Harbat, kus ma sain piitsa kontrollida. Väga harjumatu on hobust kahekesi kordetada ja minulgi läks aega, et asja ilusti liikuma saada. Pärast oli juba enamvähem. Mulle meeldib üksi rohkem. Muide, mina, Maris ja Helen tegelesime temagaga, Helen läks selga. Väga ilus oli vaadata, kuidas hobune oskab juba ja tunneb mõnu sellest. Tal olid nii rahulolevad silmad. Balzam ja Robusk olid meiega samaaegselt tunnis.

Peagi viisime kõik tagasi välja ja siis vaatasime tori-trakeeni Britat. Vaatasime, kuidas ta praegu liigub ja siis tulevikus, kui teeb tööd juba, saame võrrelda. Ja oligi kõik.


No comments:

Post a Comment