Thursday, September 23, 2010

22.september

Olin nüüd päris pikalt haige- palaviku, peavaluga, noha ja kurk ka veidi haige..

Aga tänasest päevast siis. Hommikul kaks esimest tundi olid iseseisvad tööd ehk pm vabad tunnid. Järgisena algas rohumaaviljelus, kus oli meil umbrohtude peale töö- ütlesime pildi järgi, millega tegemist ja kuidas paljuneb(kui oli pikaealine taim). Pärast rääkisime külvikorrast.

Peale seda algas majandus, jeeeeeeeee. Õpetaja teeb kohati asja keeruliseks, aga kui natuke arutada õpetajaga ja ise muudmoodi teha, siis saab hakkama. Kõik, mis sa teed, on õige. Miski pole tema silmis vale. Aga tegelikult see nii on ka, sest igaühel on asjast oma arusaam ja arvamus ja seda ei saa valeks lugeda. Tegime talli probleemide lahendamise tabeli, millest alguses keegi eriti aru ei saanud, aga pärast juba tekkisid omad mõtted, tegime väiksed muudatused ja asi hakkas jooksma. Peale lõunat oli veel üks majanduse tund ja siis algas töökeskkonna ohutus. Leppisime kokku ühe väljasõidu- Väätsa prügilasse. Need tunnid läksid kähku ja siis ruttu koju Ulvi tööks õppima.

Kella 18.00-ks talli praktikale. Mina läksin Kerliga, Marisega ja Mariga õpilaste talli toimetama. Kirjutan siis ära ainult seekord, mida seal vaja teha on, sest tavaliselt on igapäev samad tööd. Tuleb hobustele vesi valmis panna ämbritesse, hein ette ja kaer ka, siis tuleb sisse tuua need hobused, kes sees käivad. Bokse tuleb ka teha. Ja siis tuled kustu, uksed lukku ja ongi valmis. Nii me tegimegi, aga bokse ei pidanud tegema. Talli tagasi jõudes tegime bokse tühjaks või puhastasime ja siis vedasime turvast. Siis hakkasime söötma, pühkisime talli ja oligi kõik.

Ja nüüd jälle Ulvi tööks vaja õppida- täkk.

No comments:

Post a Comment