Heimtalist tulnud hobustele oli vaja varustust sobitada. Proovisin ühte sadulat, mis ei sobinud ja järgmine sadul istus juba päris hästi. Valjad kuulusid Balzamile. Puhastades oli ta väga uudishimulik ning niiiii armas! Vaatas kõrvadkikkis minu poole, oma armsa pilguga. Nii meeldis see sügamine ja silitamine.
Sain siis varustuse selga, valjad ka parajaks ja liikusime platsi poole. Ta oli juba minnes väga närviline ja kiirustas. Platsil keerutas ka ringi ja otsis oma sõpru. Hirnus muudkui. Tegime sammu ja traavi, üleminekuid. Ühesõnaga sättisime hobuseid nö "korda".. Käisime siis vaba sammu ja siis Oktett ehmatas ilmselt selle peale, et õpetaja liigutas vaikselt kordet. Hakkas pukitama ja galoppi jooksma, mina suutsin end natuke veel seljas hoida, aga tasakaal kadus kiiresti ja lendasin siis vastu aia alumist lauda õlaga, mis andis hästi vähe tunda õnneks, aga sõrmed kuidagi õnnetult tõmbasin ära.. Katki vast ei läinud, aga valusad ja paistes on 3 parema käe sõrme, alustades väiksest sõrmest. Täna on 7.september ja kõik näpud on veel valusad, eriti väikse koormuse järel.. Keskmine sõrm on kõik rohkem paistes ja valus.. Aga nagu ikka öeldakse, et pulmadeks paraneb ära..
Mis siis edasi sai.. Tõusin püsti ja vaatasin lihtsalt, kuidas Oktett seal jookseb ja hüppab ning loobib jalgu takka üles. Hea, et sellel platsil nüüd aed ümber on. Reet üritas teda püüda ja mina ka. Lõpuks saime ta kätte ja tegin talle kordet. Oi kus tal oli tuli takus, sedasi jooksis ja kiirendas, vehkis tagajalgadega taeva poole. Tegin siis mõnda aega ühte pidi, siis natuke teistpidi.. Ise vabatahtlikult jooksis galoppi.. Lõpuks väsis ära ja oli rahulik. Ronisingi selga tagasi ja jätkasime trenniga. Edasine oli juba väga hea. Peagi sai trenn läbi ja tagasi talli jalutades oli Oktett väga rahulik.
Kuna mu sõrmed olid täiesti töövõimetud peale seda kukkumist, ei saanud ma midagi ratsastamises teha :( Kuulata ainult.. Olime algul väljas Soneti ja Robuskiga ning pärast sees Balzami, Harbati, Pegasuse ja Via Pepsiga. Õppisime, kuidas hobuse kaela pikemaks saada ja alla tulema.. Et ta sirutaks ette ja läheks ratsmele järgi. Samas käsitlema sellist tundliku suuga hobust.. Peab hakkama paberit ja pliiatsit taskus kaasas kandma, nagu Liivakul :P Saab märkmeid teha, sest muidu ei jää tunnis räägitud kõik meelde.
Natuke enne tunni lõppu küsisin minema. Ja oligi kõik selleks nädalaks.
No comments:
Post a Comment